Evanjelici pomohli Prešovčanom sumou viac ako 41 tisíc eur

Evanjelici pomohli Prešovčanom sumou viac ako 41 tisíc eur

Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku vyzbierala v rámci verejnej zbierky pre ľudí dotknutých výbuchom plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici 7 v Prešove, sumu 41 715€.

Zbierku Evanjelickej cirkvi pre obete požiaru v prešovskej bytovke vyhlásilo generálne presbyterstvo v deň tragédie, teda 6. decembra 2019. Vyzvalo svojich členov k dobročinnosti a zverejnilo oficiálny účet spolu s variabilným symbolom. Do zbierky sa zapojili jednotlivci, cirkevné zbory a rôzne organizácie. Mnohí evanjelici podľa našich informácií prispeli priamo na transparentný účet mesta, čo je samozrejme v poriadku.  

Predsedníctvo Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku, generálny biskup Ivan Eľko a generálny dozorca Ján Brozman, pri príležitosti inštalácie biskupa VD Petra Mihoča, odovzdali v nedeľu 2.2.2020 symbolický šek primátorke mesta Prešov A. Turčanovej vo výške 41 715€.

V mene predsedníctva ECAV ďakujeme všetkým ochotným darcom a v modlitbách naďalej vyprosujeme silu zvládnuť smútok a obavy o budúcnosť pre všetkých dotknutých.  

Verejná zbierka mesta trvala do konca januára a celkovo sa vyzbieralo takmer 5 miliónov eur.

Foto: Dušan Majerník 

Galéria k článku

Dušan Majerník Photography
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.