Blahoželanie novej prezidentke SR

Blahoželanie novej prezidentke SR

Vážená pani Zuzana Čaputová. V mene Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku si Vám dovoľujeme zablahoželať k víťazstvu vo voľbách prezidenta Slovenskej republiky.

Poslanie, ktoré onedlho začnete plniť, nebude vôbec jednoduché. Iste ste si toho najlepšie vedomá Vy, a presne takto to vnímajú i občania nášho štátu, z ktorých každý jeden túži po tom, aby ste sa stali i jeho reprezentantom, jeho prezidentkou. Vaše zvolenie je spájané s nádejou. S poslaním stavať hrádze i mosty. S očakávaním, že dokážete do svojho srdca i politického vedomia zahrnúť skutočne všetkých.


Úprimne Vám želáme pri výkone prezidentského úradu hojnosť Božieho požehnania, veľa zdravia, síl, múdrosti, rozvahy, neutíchajúcu podporu zo strany Vašich najbližších milovaných a v neposlednom rade Vám želáme dobrých spolupracovníkov. Nech je Vaše dielo, pri celej jeho závažnosti a náročnosti, napokon takým dielom, ktoré človek koná s radosťou, neúnavne a s nadšením, napriek všetkému.


Tešíme sa na spoluprácu a veríme, že budeme môcť spoločne pracovať na témach, ktoré trápia občanov Slovenskej republiky, a to najmä v sociálnej oblasti, či tam, kde sa stretáva politický a verejný život s morálkou.


Veríme, že budete dobrou prezidentkou, ktorá bude reprezentovať a hájiť záujmy našej milovanej vlasti, že budete pre iných príkladom, a že prinesiete do verejného života ešte vo väčšej miere postoje motivované tými najskvelejšími tradíciami demokracie, spravodlivosti, mravnosti a slobody.


Zostávame s úctou, Ivan Eľko, generálny biskup ECAV na Slovensku Ján Brozman, generálny dozorca ECAV na Slovensku

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.