Zborový deň v Dolnom Kubíne

Zborový deň v Dolnom Kubíne

V nedeľu, 1.9.2019 sa konal Zborový deň CY Z ECAV v Dolnom Kubíne. Vydarený deň umocnilo aj krásne, slnečné počasie. Okoloidúci námestím sa zastavovali a niektorí nás poctili svojou návštevou. Vďaka patrí Hospodinovi za požehnanie tohto podujatia, ako aj všetkým sponzorom a dobrovoľným pracovníkom.

Hlavný program sa začínal službami Božími v kostole. V kázni pán farár Stanček poukázal na ranokresťanskú tradíciu spoločného stolovania Agapé. Vyzval prítomných k aktívnemu budovaniu cirkevného zboru, ku ktorému je potrebné prijať, ale aj priať Božie požehnanie. Už tradične sa žiakom, študentom , pedagógom ale aj všetkým prítomným udeľovali dolnokubínski farári biblické verše na záložkách. Požehnanie na nasledujúci školský rok prijali celé rodiny v počte takmer 200 veriacich. Počas služieb Božích vystúpila mládež a aj deti so svojimi programami. Na záver boli všetci prítomní pozvaní kurátorom pánom Gašparíkom na farský dvor na obed.

Pred kostolom sme si spravili spoločnú fotografiu a odobrali sa na faru. Podával sa výborný guláš s chlebíkom, káva, koláčiky, slané pečivo, korbáčiky, čapovala sa kofola, ale na stoloch nechýbali ani džbány s citrónovo-mätovou vodou.

Programom sprevádzal pán farár Stanček, ktorý nás oboznámil s krátkou históriou Hviezdoslavovho námestia, akí ľudia tu kedysi žili a ako vznikala spolková činnosť evanjelikov v Dolnom Kubíne. Prítomných v rámci programu pri choráloch sprevádzal Rastislav Samuel Stanček. Peknú pieseň zaspievalo spoločenstvo mužov. Nasledovalo samostatné pásmo, ktoré pripravili Jozef Šimek a Roman Klein.

Program bol pripravený aj pre deti. Pozvanie dostali od "známych" bábkových postavičiek Emy a Jakuba. Upútala mini ZOO rodiny Studeničovej, skákací hrad, rôzne hry v Parku dejateľov a súťaže so záverečnou sladkou odmenou.

Galéria k článku

Rsstislav Stanček
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.