Zbierka na záchranu veže ev. kostola v Rimavskej Sobote

Zbierka na záchranu veže ev. kostola v Rimavskej Sobote

Milí priatelia, milí rodáci, sympatizanti. Obraciame sa na Vás s prosbou o malý príspevok. Chceme zachrániť našu vežu, ktorá bola postavená v roku 1856 a je symbolom mesta Rimavská Sobota. Pomôže nám akýkoľvek príspevok a vy môžete aj malým príspevkom urobiť veľkú vec.

Chronológia:
7. augusta 1786 položenie základného kameňa
1787-1790 stavba kostola v barokovo-klasicistickom štýle
7. júla 1790 posvätenie kostola
1856 postavenie veže kostola
1898 fasáda kostola a aj veža upravené v neogotickom štýle

V časoch dávno minulých vďaka húževnatosti, odhodlanosti a štedrosti našich predkov, vyrástol v Rimavskej Sobote evanjelický kostol s majestátnou vežou. Už dlhé roky je jednou z dominánt mesta a významnou cirkevnou i historickou stavbou. Dnes, v "dobe modernej" už nevyhnutne potrebuje opravu. Podarí sa nám spoločne zachovať kostol pre ďalšie generácie? Urobte veľkú vec a pripojte sa k rekonštrukcii tejto krásnej veže. 

Zriadili sme transparentný účet vedený v SLSP: SK 76 0900 0000 0051 7004 1211 (v prípade platby zo zahraničia treba zadať BIC-SWIFT: GIBASKBX).

Aktuálne už prebiehajú prípravné práce, ale nemáme dostatok finančných prostriedkov, keďže celková oprava má stáť 120 000€. Snažíme sa ako najlepšie vieme a sme si istí, že akákoľvek malá suma nám veľmi pomôže. O celom priebehu opráv budeme pravidelne informovať. Príspevky je možné platiť rôznymi spôsobmi. V prípade záujmu o ďalšie informácie sa nám ozvite. Ďakujeme!

Galéria k článku

Viktória Lisáková