Program Stretnutia kresťanov v Grazi 2020 bude pestrý

V utorok, 19. februára sa stretla prípravná skupina v oblasti program k pripravovanému Stretnutiu kresťanov v Grazi 2020. Stretnutie viedol Thomas Rehner, superintendent evanjelickej diecézy Steiermark v Rakúsku.

Cieľom tohto stretnutia bolo prerokovať obsahovú náplň jednotlivých zložiek programu, ako napr. úvodnú slávnosť, biblické hodiny, workshopy a biskupské fórum. Na stretnutí sa zúčastnili zástupcovia protestantských cirkví z Maďarska, Poľska, Nemecka, Rakúska, Čiech a Slovenska. ECAV na Slovensku zastupovala Marcela Kmeťová, tajomníčka GBÚ pre zahraničie. Stretnutie kresťanov 2020 v Grazi sa koná v kooperácii s katolíckou cirkvou. Služby Božie sa preto budú konať vo viacerých katolíckych kostoloch. Pripravuje sa aj program pre deti a mládež.

Na čo sa môžu tešiť účastníci Stretnutia kresťanov 2020 sme sa opýtali superintendenta Thomasa Rehnera:

Graz je prekrásne mesto, v ktorom je veľa študentov, veľa kultúry a hlavne veľa ekumény. Evanjelická cirkev v Grazi nie je veľmi veľká, avšak v meste je patrične viditeľná. Preto sa tešíme, že môžeme byť v Grazi ako hostitelia takéhoto veľkého medzinárodného stretnutia. Máme tu výbornú spoluprácu nielen s inými cirkvami, ale aj s mestom a krajinou. Máme k dispozícii obrovskú halu, v ktorej bude prebiehať časť programu. Okrem toho je v prvý deň naplánovaný farebný festival, budeme mať večerné služby Božie vo viacerých kostoloch. Na druhý deň sú pripravené biblické hodiny, workshopy, prechádzky mestom, počúvanie hudby, biskupské fórum, v ktorom budú biskupi zúčastnených cirkví spolu hovoriť a odpovedať na otázky mládežníkov. Na pódiu v mestskom parku bude v sobotu večer veľký koncert. V nedeľu budú záverečné služby Božie, ktoré budú naživo odvysielané nielen v Rakúsku, ale aj v Nemecku. Čiže sa pripravuje skvelý program, ktorého rôznorodosť jazykov, ako aj farebnosť mesta, budú mať na účastníkov určite pozitívny vplyv.