Naši stewardi v Karlsruhe

Čo robia naši mladí Andrej a Evka na Valnom zhromaždení Svetovej rady cirkví v nemeckom Karlsruhe?

Andrej Lacko slúži ako steward v tíme "spiritual life" (duchovný život), konkrétne jeho hudobnej časti.
“Je úžasné byť súčasťou hudobného tímu. Skladá sa z deviatich hudobníkov z celého sveta, od USA až po Japonsko, a sami skomponovali väčšinu piesní, ktoré na valnom zhromaždení odznejú. Ako stevard hrám na perkusie a spievam v 70-člennom zbore, zloženom z troch zborov z Nemecka, Kórei a Indonézie. Každý deň otvárame rannou modlitbou, v zúženom zložení otvárame aj hlavné plenárne zasadnutie. Stay tuned!”

Evka Chalupková sa stará o to, aby všetkým bolo na Valnom zhromaždení príjemne. Účastníci potrebujú dostatok energie, aby mohli hodnotne prispievať k dianiu, priebehu, diskusiám a rozhodnutiam tejto najväčšej medzinárodnej organizácie združujúcej kresťanské cirkvi.
"Som súčasťou catering tímu a má na starosti manažment obedov a večerí v jednej z reštaurácií.  Myslím si, že náš tím je veľmi zohraný a vytvárame medzi sebou počas voľného času aj hlbšie vzťahy skrze diskusie, či krátke biblické štúdium a spoločné modlitby. Pre mňa osobne je táto práca super. Precvičujem si angličtinu pretože musím komunikovať s mnohými ľuďmi a skrze to spoznávam veľmi veľa účastníkov mimo stewardov. Je to pre mňa niečo nové a som rada, že môžem poslúžiť aj takýmto spôsobom."

Eva Chalupková a Andrej Lacko