38. Nemecký evanjelický Kirchentag 2023 bude v Norimbergu

V dňoch 7. – 11. júna 2023 sa v nemeckom meste Norimberg bude konať tradičný 38. Nemecký evanjelický Kirchentag. Heslo tohto podujatia je verš z Markovho evanjelia 1,15: „Teraz je čas.“ Aj ECAV na Slovensku sa bude mať priestor ku prezentácii spolu s Evanjelickou diakoniou v spoločnom stánku. Týmto pozývame všetkých záujemcov o aktívnu účasť na tomto veľkolepom medzinárodnom kresťanskom podujatí.
Program Kirchentagu sa bude konať na nasledovných miestach:
  • Künstlerhaus am Hauptbahnhof (Dom umenia pri hlavnej stanici)
  • Königsstraße auf dem Weg zur Lorenzkirche
  • Lorenzkirche (Kostol sv. Lorenza)
  • Jakobsplatz – s obidvomi kostolmi: St. Elisabeth a St. Jakob
  • Maxbrücke
  • Hauptmarkt (s peknou fontánou), Frauenkirche a Historische Rathaus (historická radnica)
  • Sebalder Pfarrhof (s príjemnou kaviarničkou)
  • St. Sebald
Účastníci zo zahraničia (čiže aj z ECAV na Slovensku) budú mať zníženú vstupenku na Kirchentag. Prihlasovanie zľavnenej vstupenky je možné na stránke: https://www.kirchentag.de/tickets.  Pri prihlasovaní je potrebné vybrať „5-Tage-Ticket-gefördert“. 5-dňový lístok vrátane verejnej dopravy bude za zvýhodnenú cenu 19 €.
Prihlásenie účastníkov je možné do 4. apríla 2023!
Novinkou bude e-ticket, namiesto papierovej vstupenky.
Oproti minulým ročníkom Kirchentag tento rok nezabezpečuje ubytovanie v rodinách. Ponúka preto ubytovanie v školách na karimatkách. Je potrebné si vziať so sebou jedálenské potreby vrátane hrnčeka. Toto ubytovanie je možné od stredy do nedele. Súčasťou ubytovania sú raňajky, ostatnú stravu si účastníci zabezpečujú sami. 5-dňový lístok vrátane verejnej dopravy bude za zvýhodnenú cenu 19 €.

Pred prihlásením je potrebné napísať e-mail na adresu: international@kirchentag.de, v ktorom jednotlivec alebo osoba za skupinu uvedie odôvodenie, prečo sú potrebné zľavnené vstupenky. Okrem toho je potrebné uviesť počet osôb a krajinu pôvodu. Potom si môžete objednať zľavnené vstupenky bežným spôsobom prostredníctvom účtu: Mein Kirchentag-Account Fördertickets.
(normálne sa musia nahrať dokumenty, napr. preukaz ZŤP, ale keď napíšete vopred tento e-mail, účastnícka služba bude vedieť vpred.)

Ubytovanie na priváte si každý účastník musí hľadať sám, a to cez platformu:
Private Quartiere für den Kirchentag 2023 in Nürnberg. Angebote & Gesuche:
unterkunft-kirchentag.de

Videopozvánka: https://vimeo.com/546499451