Začiatok Adventu s Chorus Comenianus vo Vranove nad Topľou

Začiatok adventného času bol pre evanjelický a. v. cirkevný zbor aj pre mesto Vranov nad Topľou zvlášť slávnostný. Na tradičnom adventnom koncerte, ktorý usporadúva vranovský evanjelický cirkevný zbor každý rok, v 1. adventnú nedeľu 1. decembra 2019 vystúpil takmer 100-členný spevácky zbor ChorusComenianus z Evanjelického bilingválneho gymnázia Jána Ámosa Komenského z Košíc.

Preplnený Chrám Ducha Svätého sa stal na hodinu miestom, kde sa rozozvučali nádherné mladé hlasy študentov a v ich podaní, pod vedením p. profesorky Aleny Csajkovej , zazneli vokálne skladby rôzneho obdobia: latinské liturgické spevy, spevy slovenských a napokon anglických kolied. Duchovné slovo pri privítaní mal miestny ev. farár Martin Vargovčák, ktorý poukázal na to, že aj cez slová a melódie piesní sa k nám prihovára večný Boh so svojím príbehom lásky, ktorá chce objať každého. Na konci koncertu si publikum vyžiadalo ešte skladbu navyše a aj tým spôsobom dali poslucháči najavo, že prežili nádherný adventný podvečer, ktorý bude ešte dlho rezonovať v srdciach všetkých prítomných.