V Ipeľskom Sokolci obnovili kostol

Veriaci v dcérocirkvi Ipeľský Sokolec, patriacej do cirkevného zboru Sazdice, mali v 4. nedeľu po Veľkej noci dvojnásobný dôvod na radosť. Nielen, že sa dvere chrámu otvorili po čase karanténnych opatrení, ale po roku sa po prvý krát pre nich otvorili aj dvere obnoveného chrámu Božieho.

Počtom členov maličká dcérocirkev dokázala s pomocou Božou za posledné roky veľké veci. V ostatnom čase opravili zvony, elektoroinštláciu, opravili múry z vonku i zvnútra, vymaľovali, namontovali nové svietidlá, opravili lavice a v neposlednom rade upravili aj okolie kostola. Veľkou pomocou boli finančné príspevky prijaté od  Obecného úradu Ipeľský Sokolec, z Hoffnung fur Osteuropa, Bethlen Gábor Alapkezelő ZRT z Maďarska a od členov zboru. V obnovenom chráme zneli piesne a modlitby  vďaky za Božiu milosť, pomoc a požehnanie. Prajeme si, aby v obnovenom Božom chráme našli domov a posilnenie pri Božom Slove ešte mnohé ďalšie generácie.

Hana Peničková