Ukončenie projektu „Komunitná práca s evanjelickou mládežou v Bratislavskom senioráte"

Ponuka aktivít v Bratislavskom senioráte ECAV na Slovensku, ktorej cieľovou skupinou je mládež, je pestrá. V senioráte sa realizuje až sedem rôznych foriem práce s mládežou.

Komunitná práca je zameraná na prehlbovanie vzťahu s Bohom a na duchovný rast  mladých, ktorých sa usilujeme priviesť do fungujúcich spoločenstiev v cirkevných zboroch, alebo sa usilujeme byť nápomocní pri založení mládežníckej skupinky v cirkevnom zbore.
V tomto kalendárnom roku podporil prácu s mladými v senioráte aj Bratislavský samosprávny kraj z dotačnej schémy Bratislavská regionálna dotačná schéma na podporu PRÁCE S MLÁDEŽOU na území BSK 2019 v rámci projektu „Komunitná práca s evanjelickou mládežou“. Vďaka dotácii sme mohli vo väčšej miere spropagovať mládežnícke aktivity formou tlačených plagátov, letákov a kartičiek a medzi nimi tieto pravidelné aktivity: Biblickú olympiádu na EBF UK, jesenné víkendovky pre mladší dorast v Stredisku Detskej misie v Častej, vzdelávanie mládežníckych vedúcich a duchovných vo Svätom Jure na tému o vyvolení a oblastné kluby v cirkevných zboroch. Aj keď sa projekt „Komunitná práca s evanjelickou mládežou“ v senioráte v tomto roku končí, v službe mladým plánujeme ďalej pokračovať s Božou pomocou aj v budúcom roku.

Na fotografiách sú zachytené tieto aktivity z roku 2019:

Biblická olympiáda na EBF UK (12. apríl),  vzdelávanie mládežníckych vedúcich vo Svätom Jure (13. október) a októbrová víkendovka pre mladší dorast v Častej.

Michal Resutík a Tomáš Sklárš