Učitelia náboženskej výchovy ev. a. v. sa stretli na pracovnom seminári

Učitelia náboženskej výchovy ev. a. v. sa stretli na pracovnom seminári

Školský výbor ECAV na Slovensku s organizačným zabezpečením oddelenia Referátu misie, vnútornej misie a školstva na Generálnom biskupskom úrade usporiadal v dňoch 6. a 7. marca 2020 pracovný seminár pre učiteľov náboženskej výchovy a náboženstva ev. a. v. Vzdelávacie podujatie sa konalo v Evanjelickom gymnáziu v Banskej Bystrici s finančnou podporou Fondu vzdelávania ECAV na Slovensku.

Program seminára bol zameraný na kreatívne vyučovanie s prednáškami Danky Naďovej na témy: Metódy a formy vyučovania, Aktivity a činnosti na vyučovaní a Kreativita učiteľa s praktickými ukážkami.  Zúčastnení si následne vypočuli prednášku s praktickým cvičením od Slavomíra Pačutu,  Kreativita učiteľa náboženskej výchovy, kde prednášateľ prezentoval metódu „edutainment“. Edutainment nepozná hranice predmetov, pretože škola je hrou a učenie zábavou. Spojenie education - vzdelania a entertainment – zábavy robí  z vyučovania zábavný proces. Ukážka hodiny náboženstva pre 5. ročník ZŠ a pár minút  zábavy  s piatimi knihami Mojžišovými. Dopoludnie druhého dňa patrilo predstaveniu využitia programu na tvorbu interaktívnych testov ALF a webových aplikácií Kahoot, Actionbound, Clarisketch vo vyučovaní náboženskej výchovy.  Praktické ukážky a prácu s týmito inovačnými prostriedkami vyučovania prezentoval ThDr. Matej Oráč, PhD., duchovný správca ESŠ v Prešove.

Účastníci vyjadrili radosť z priebehu vzdelávania, poďakovali Pánu Bohu za požehnané chvíle prežité pri spoločnom vzdelávaní, Správnej rade Fondu vzdelávania ECAV na Slovensku za jeho finančnú podporu a bratovi riaditeľovi Slavomírovi Hanuskovi za ústretovosť a poskytnutie priestorov v  Evanjelickom gymnáziu v Banskej Bystrici. 

Galéria k článku

Daniela Veselá
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.