Štefánikove dni

Pri príležitosti spomienky na 142. výročie narodenia gen. M. R. Štefánika zorganizovali v dňoch 21. - 24. júla prvý ročník Štefánikových dní. K ich programu prispeli viaceré organizácie. CZ ECAV Košariská - Priepasné pripravil ekumenické služby Božie, na ktorých zvesťou slova Božieho poslúžil Mgr. Gabriel Koch, rim.-kat. kňaz myjavskej farnosti.

Na základe listu Židom 11. kapitoly prítomných povzbudil k tomu, aby sa ich viera podobala viere mnohých biblických veľkých postav ako sú Mojžiš, Abrahám, Henoch... Na službách Božích okrem domácich farárovcov poslúžili manželia Lichancovci z Brezovej pod Bradlom a brat farár Ján Sadloň z Bukovca. Prihovoril sa nám organizátor Štefánikových dní Matúš Tomaška, riaditeľ úradu ekumenickej pastoračnej služby MV SR plk. Milan Petrula a Jerej Marek Kundis z pravoslávnej obce Brezová pod Bradlom. O udalostiach narodenia gen. M. R. Štefánika informovala riaditeľka SNM - múzea SNR v Myjave Alena Petráková.
Na službách Božích vystúpili: Zvonkohra Košariská - Priepasné, mužský cirkevný spevokol Brezová pod Bradlom, spevácka skupina Košariská a spevácka skupina Priepasné. Kantorskú službu vykonala Adriana Hazuchová a spev doprevádzal na trúbke aj Ján Osuský. Na službách

Božích sme sa spoločne modlili za rôzne potreby našich životov. V závere bola do života uvedená nová interaktívna kniha Cestujeme okolo sveta s M. R. Štefánikom, ktorá má slúžiť ako učebný materiál do škôl. Ďakujeme dobrému nebeskému Otcovi za požehnaný čas, ktorý sme v spoločenstve bratov a sestier prežili na týchto ekumenických službách Božích.

CZ Košariská - Priepasné