Športové hry evanjelických gymnázií 2019

Športové hry evanjelických gymnázií 2019

Športové hry evanjelických gymnázií sa stali obľúbeným podujatím našich evanjelických škôl. Žiaci so svojimi pedagógmi z našich siedmich gymnázií sa stretli na ďalšom, už štvrtom ročníku súťaže. Súťaže sa konali v dňoch 6. – 7. júna 2019 v telocvičniach a na ihriskách v Tisovci za prítomnosti profesionálnych rozhodcov. Žiaci si zmerali sily v športovom zápolení na základe propozícií súťaže v disciplínach: futsal, florbal, volejbal, tenis a crossfit.

Súťaž pripravilo Evanjelické gymnáziom v Tisovci, ktoré bolo domácim hostiteľom v spolupráci s misijno- vzdelávacím oddelením GBÚ ECAV na Slovensku a  Školským výborom.

Športová súťaž evanjelických gymnázií v zriaďovateľskej pôsobnosti ECAV na Slovensku je organizovaná s cieľom vzájomného stretávania sa pri športe, spoznávania sa žiakov našich škôl a nadväzovania priateľstiev. Pre pedagógov toto stretnutie prináša výmenu skúseností. Do súťaže sa zapojili žiaci z gymnázia v Košiciach, Prešove, Martine, Banskej Bystrici, Bratislave, Liptovskom Mikuláši a domáci z Tisovca. Každú školu reprezentovalo 20 súťažiacich v sprievode so svojimi pedagógmi.

Súťaž v športových disciplínach podporilo aj veľmi príjemné počasie, ktoré umožnilo realizovať súťaže nie len v telocvičniach, ale aj na vonkajších ihriskách. Telocvične a ihriská využíva Evanjelické gymnázium v Tisovci v rámci spolupráce a dohody so Základnou školou Dr. Vladimíra Clementisa a Strednou odbornou školou. Tieto športoviská boli miestom zápasov aj počas Športových hier evanjelických gymnázií 2019. Vo voľnom čase využili účastníci bazén, ktorý sa nachádza v športovom areáli.

V čase športových hier sa v priestoroch školy uskutočnilo zasadnutie Školského výboru ECAV na Slovensku, ktoré ukončilo svoje rokovanie príjemným záverom, pri odovzdávaní športových trofejí víťazom. Účastníci si ich prebrali z rúk sestry riaditeľky Miroslavy Štefánikovej, brata predsedu školského výboru Mariána Damankoša a tajomníčky pre školstvo a vzdelávanie Daniely Veselej.Ďakujeme za výbornú organizáciu všetkým, ktorí sa pričinili o zdarný priebeh športových hier. Za prípravu, pohostinnosť a ústretovosť patrí poďakovanie hosťujúcej škole – Evanjelickému gymnáziu Tisovec, sestre riaditeľke Miroslave Štefánikovej, všetkým pedagógom a zamestnancom školy predovšetkým pani zástupkyni Hanke Homolovej. Ďakujeme aj vedeniam škôl a mestu, ktoré nám požičali svoje telocvične. Spokojnosť účastníkov je odmenou pre organizátorov a zároveň veríme, že sa opäť stretneme na ďalších športových hrách.


Autori fotografií: Marianna Výborná a Matej Hank

Galéria k článku

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.