Jesenný projektový týždeň

Jesenný projektový týždeň

V dňoch 2. –  4. októbra pripravili pre školákov Evanjelickej základnej školy v Prešove projektové vyučovanie na tému Zvieratá okolo nás. Počas tohto týždňa sa stretli s názvami dní Na dvore, U mňa doma a V lese. 

Na dvore bola téma zameraná na domáce zvieratá. Prváci absolvovali exkurziu do EKOparku Holá Hora, kde mali program zameraný na túto tému. Druháci až štvrtáci odcestovali za zvieratami na EquiFARM do Fintíc. Videli kravy s teliatkami, prasatá, sliepky, kozy s kozliatkami, kone na pastvine, ale aj psy a mačky. Počuli zaujímavé rozprávanie o tom, ako sa žije na farme.

     Vo štvrtok, ktorý sa volal U mňa doma, boli domáci miláčikovia pre zmenu v škole so svojimi kamarátmi. Mali sme možnosť vidieť korytnačky, škrečky, morča, slimáka, činčilu, vtáčiky, jaštery, rybky a mnohé iné. Deti sa vzájomne učili ako sa o ne starať. Privítali sme aj deti z EMŠ.

     Piatok sa začal prednáškou o lesných zvieratách. Pán Ing. Fedorko nám priblížil zvieratá z lesa, ich spôsob života, zvuky, ktoré vydávajú, aké stopy zanechávajú atď. Pokračovali sme tvorivými dielňami. V každej triede sa usilovne pracovalo na výrobkoch súvisiacich s témou Zvieratá okolo nás. Výsledkom sú hmyzie hotely, farmy, vtáčie búdky, teráriá, krásne obrázky prvákov a i.

     Veríme, že toto projektové vyučovanie, ktoré je už tradíciou, zanechalo v našich žiakoch hlbokú a trvalú stopu a taktiež vedomie, že zvieratá sú súčasťou živej prírody, ktorú pre nás Pán Boh stvoril a o ktorú sa musíme starať a ochraňovať ju.

Galéria k článku

Mária Imrichová
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.