Prípravy Stretnutia kresťanov v Grazi 2020 sú v plnom prúde

V dňoch 13. – 14. novembra  sa konalo stretnutie prípravného výboru pre Stretnutie kresťanov 2020. Téma tohto medzinárodného stretnutia znie: Tvárou v tvár. Dnes. Boh. Viera. Zástupcovia viacerých evanjelických cirkví zo strednej a východnej Európy sa opäť stretli v rakúskej metropole Viedeň. ECAV na Slovensku zastupovala tajomníčka pre zahraničie Marcela Kmeťová.

Stretnutie otvoril Michael Chalupka, biskup Evanjelickej cirkvi a. v. v Rakúsku svojou úvodnou pobožnosťou. Po krátkom predstavení účastníkov odzneli aktuálne správy o pripravovanom programe – mládežníckom, hudobnom, o službách Božích. Potom nasledovala diskusia k reklamnej kampani tohto medzinárodného stretnutia, o hľadaní stewardov, o aktuálnom stave ubytovacích možností a diskusia o prihlasovaní. Každá zúčastnená cirkev má možnosť podieľať sa na filmovom projekte. Cieľom krátkeho filmu je predstaviť zvláštnosti jednotlivej krajiny. Na druhý deň prebiehala diskusia o účasti na  biskupskom fóre, na ktorom vedúci cirkví budú odpovedať na otázky kladené mládežníkmi v krátkom filme. Ďalšie pripravované fórum s názvom Roten Sofa (červené kreslo), bude mať za cieľ posadiť 2 ľudí tvárou v tvár, ktorí budú viesť krátky rozhovor na určitú tému. Z ECAV na Slovensku je naplánovaná účasť 500 ľudí a mali by sme ju naplniť.

Marcela Kmeťová