Prípravný výbor pre Stretnutie kresťanov 2024

V dňoch 23. – 25. septembra 2022 sa stretli zástupcovia z 10 evanjelických cirkví strednej a východnej Európy, aby začali prípravy na "Stretnutie kresťanov 2024". Toto medzinárodné stretnutie s dlhoročnou tradíciou sa bude konať tentokrát v malom meste, vo Frankfurte nad Odrou-Słubice.

Cieľom víkendového stretnutia bolo zadefinovať cieľové skupiny, výber loga, definovať hlavné témy a pracovné skupiny, programové body, navrhnúť hlavných referentov, programový rámec, určiť programové pracovné skupiny, prehliadka a vyhodnotenie miest, kde sa budú konať rôzne podujatia, usporiadanie ďalších zasadnutí, časového plánu a ďalších tém.

Stretnutie sa začalo úvodnou pobožnosťou superintendenta Franka Schürera-Behrmanna a srdečným privítaním regionálnej biskupky Theresy Rienecker. Pokračovalo v priateľskej atmosfére a bolo ukončené nedeľnými službami Božími. Stretnutie pripravuje Evanjelická cirkev Berlin-Brandenbursko-Sliezska Horná Lužica v spolupráci s Evanjelickou cirkvou a. v. v Poľsku, diecéza Vroclav.

Regionálna biskupka Theresa Rieneckerová tlmočila pre veriacich (aj zo Slovenska) úprimné pozvanie:
"V júni 2024 pozývame na Stretnutie kresťanov do Frankfurtu nad Odrou záujemcov z Poľska, Slovenska, z Českej republiky, Maďarska, z Rakúska a samozrejme z Nemecka, aby sa stretli ako kresťania, tu v strede Európy, vo Frankfurte nad Odrou, prehĺbili svoju kresťanskú vieru a dali spoločnosti najavo, že kresťania sú zodpovední a robia to z hlbokej dôvery v Pána Boha."