Primátor Bratislavy prijal cirkevných predstaviteľov

V úvode roka 2020 sa biskup Západného dištriktu Ján Hroboň zúčastnil na novoročnom stretnutí u primátora Bratislavy, Matúša Valla. Primátor pozval predstaviteľov cirkví, aby spolu bilancovali uplynulý rok a zároveň hľadali cesty k spolupráci v nadchádzajúcom období. Ján Hroboň zastupoval na stretnutí brata generálneho biskupa, ktorý sa pre chorobu na stretnutí nezúčastnil.

Na stretnutí sa okrem zástupcu Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku zúčastnili aj predstavitelia katolíckej a gréckokatolíckej cirkvi a tiež židovskej náboženskej obce.
Primátor mesta Bratislava hneď v úvode poďakoval všetkým prítomným za prijatie pozvania. Vysvetlil, že jeho záujem sa okrem iného zameriava na mládež a sociálnu oblasť a práve tu vníma prienik v pôsobení s cirkvami. Vyzdvihol spoluprácu pri príprave medzinárodného pochodu za život a vypočul si aj názory a pripomienky k rôznym otázkam, ktoré spomenuli cirkevní predstavitelia.

Biskup ZD Ján Hroboň zablahoželal pánovi primátorovi k prvorodenému synovi a spolu sa zhodli na tom, že dieťa je vzácnym darom a pohľad na svet sa po takomto rozšírení rodiny často zmení. Ďalej biskup Hroboň pripomenul, pôsobenie šiestich cirkevných zborov na území Bratislavy ale aj diakonické zariadenia a evanjelické školy.

Prítomní diskutovali aj o snahe kancelárie primátora zazelenať naše hlavné mesto a odznela aj výzva, aby aj cirkvi nahlásili zákutia, kde vnímajú, že je potrebný zásah mesta pri skrášľovaní nášho okolia.

Jana Nunvářová