"Pri kávičke" v Bardejove

Už po piatykrát sa v CZ ECAV Bardejov stretli veriaci ‘‘Pri kávičke‘‘.  Uplynulý piatok 19.7.2019 ho pripravili ako veľkú záhradnú párty spojenú s grilovačkou. Cieľom stretnutí, ktoré pripravujú pravidelne, je zjednotiť cirkevný zbor, prepojiť všetky generácie a budovať spoločenstvo, ktoré je pre všetkých.

Stretávajú sa tam veriaci od niekoľko mesačných bábätiek až po skoro 80 ročných seniorov. Téma pripravujú osobitne pre deti a osobitne pre dospelých. Na 5. stretnutí v poradí uzatvorili prvú sériu tém: o cirkvi a jednote. Tieto stretnutia sú výnimočné nie len zameraním, formou a konceptom ale aj tým, že na nich prichádza stále viac a viac ľudí dokonca už aj z okolitých zborov. Tiež sa nám stalo, že na niektorých sme skoro nemohli vojsť ani do budovy a ľudia sedeli na zemi či stáli na chodbách. Na poslednom stretnutí "Pri kávičke" nás bolo 235 a jeho súčasťou bolo aj prvé potáborové stretnutie z Dorastového tábora, ktorý mal tému – Vykroč. Mladí boli počas neho pomáhať s upratovaním v cirkevnom zbore Kežmarok.

Martin Voľanský