Poďakovanie za žatvu!

Druhý augustový víkend majú svoje miesto v Turej Lúke Dožinky, ktoré predstavujú slávnostné ukončenie žatvy. Pravidelne sa do nich zapája aj miestny cirkevný zbor.

Ani počas víkendu 10-11. augusta tomu nebolo inak. V sobotu od skorého rána ženy vo farskej záhrade usilovne pracovali a varili tradičné slivkové gule, ktoré sa následne predávali na dožinkovom jarmoku. Pre potreby cirkevného zboru sa podarilo vyzbierať takmer 1 000 €. Tieto peniaze budú použité na generálnu opravu zvonov a zvonice, ktorá práve v týchto dňoch začína.

Nedeľné služby Božie sa niesli v slávnostnom duchu, kedy sme spoločne s folklórnymi súbormi ďakovali Bohu za tohtoročnú žatvu. Svojím programom obohatili Bohoslužby Ľudová hudba FS Kopa z Myjavy a Ľudová hudba FS Vienok z Bratislavy so svojím, mimoriadne talentovaným, dvanásťročným primášom Matejom Borovským.

Práve folklór, ľudový a duchovný spev boli od nepamäti spojené s náboženským životom prostého ľudu. Sme vďační, že aj v našom kraji majú tieto tradície stále svoje miesto. Našou úlohou je, aby sme ich stále odovzdávali ďalším generáciam.

Marián Cambel