Oslava narodenín

On spája a zväzuje celé telo všetkými spojivami spoločnej služby a dáva každej časti pôsobiť primerane, aby telo rástlo a budoval sa v láske. Ef. 4,16 Každú nedeľu máme v CZ ECAV Liptovský Peter besiedku. Pri plánovaní júnového mesiaca sme sa rozhodli, že 1. sviatok svätodušný si urobíme s detičkami oslavu – oslavu pri príležitosti vzniku Cirkvi.

Pred nejakým časom som dostala nápad, že by sme mohli urobiť s detičkami banner (plagát), ktorý bude umiestnený pri vstupe do kostola. Vedela som ako by to malo vyzerať, čo tam môže byť napísané, ale nevedela som pri akej príležitosti by sme to mohli použiť. A tak som túto myšlienku občas vytiahla zo svojej pamäti a potom ju dala zasa späť, nevedela som ju totiž dokončiť.

Pri už spomínanom plánovaní začala jedna sestra hovoriť svoju predstavu, ako by mohla vyzerať oslava vzniku Cirkvi na našej besiedke: „Urobíme pre detičky tortu, všade môžeme dať balóny, natiahneme girlandy ?? … a potom by sme mohli dať na kostol nejaký plagát!“ V tom som spozornela a vo svojom duchu až vykríkla od nadšenia: „Ja viem aký plagát, viem čo tam napíšeme aj akou formou to urobíme!“

Jedna z nás vedela čo urobiť, druhá vedela kedy to urobiť.

Pán Boh nás pri tejto príležitosti úplne prakticky zjednotil a doplnil k realizácii tohto nápadu.

Mohli sme zakúsiť Slovo: … každú časť v Jeho tele spája a zväzuje spoločnou službou....

Nápis na plagáte (bannery), ktorý sme vyrábali bol: „JEŽIŠ ŽIJE“:

– pre ľudí, ktorí boli počas výroby tohto plagátu v kostole sme tým chceli vyjadriť, že je to naše spoločné vyznanie – podstata našej viery,

– pre ľudí, ktorí často chodia popri kostole (nakoľko je to dosť frekventované prechodové miesto) a nepoznajú Pána Boha, sme týmto textom chceli vyjadriť zvesť evanjelia.

Spolu s týmto nápadom pripravovali dorastenci občerstvenie pre ľudí zo zboru. Rozhodli sa poslúžiť spôsobom, pri ktorom každý osobne mohol prispieť „svojím dielom“ - každý z nich urobil  niekoľko banánov v piškóte. Nepečený koláčik, ktorý zvládli urobiť nielen dievčatá ale aj chlapci. K tomuto všetkému chutná káva a pekné počasie urobili z tohto dňa naplánovanú a jeho „telom“ zrealizovanú oslavu na Jeho slávu.