Obnova strechy na kostole v Lipovci

Cirkevný zbor ECAV na Slovensku Hrušovo začal v obci Lipovec s obnovou strechy na kostole. Pre rok 2019 bola podaná žiadosť o poskytnutie dotácie prostredníctvom Ministerstva kultúry SR. Projekt s názvom „Obnova strechy Evanjelického a. v. kostola v Lipovci – HAVARIJNÝ STAV klampiarskych prvkov, ÚZPF č. 12076/1, Lipovec 40, 980 23 Teplý Vrch“, č. MK-3714/2019/1.1, bol úspešne schválený a aj podporený sumou 14 000 €. Celková suma rozpočtu bola vo výške 22 205 €. Z tejto sumy sa na spolufinancovaní podieľal Cirkevný zbor Hrušovo, a to 5%-mi z celkovej sumy rozpočtu.

Vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry SR sme tak projekt mohli realizovať. Zo schválenej sumy boli urobené práce v rozsahu obnovy žľabov a zvodov, a tiež náter strechy  lode kostola v rozsahu polovice plochy.

Pre rok 2020 bol vypracovaný ďalší projekt na pokračovanie prác v II. etape. Nech Pán Boh požehná naše snaženie pri týchto prácach.