Novoročný ekumenický koncert nádeje

Novoročný ekumenický koncert nádeje

Spievajte Hospodinu novú pieseň, spievaj Hospodinu celá zem! Spievajte Hospodinu, dobrorečte Jeho menu, zvestujte Jeho spásu deň po deň! Ž 96, 1 - 2
Je to už dobrou tradíciou v petržalskom cirkevnom zbore, že sa vždy na Zjavenie Krista Pána mudrcom stretávame popoludní pri radostnom spoločenstve bratov a sestier - spevákov. Udialo sa tak aj tento rok, 6. januára 2020 v chráme Svätej Trojice v Petržalke.

Pozvanie na tento koncert prijali spevácke zbory z CZ ECAV Legionárska, naši verní susedia, ktorí nás vždy poctia svojou prítomnosťou, tak isto aj spevácky zbor z BJB Palisády, na ktorý sa vždy tešíme žiaľ tento rok nakoniec pre chorobu nevystúpil. Tohoročnou novinkou bol spevácky zbor Cantus (RKC), ktorý má v našom kostole pravidelné koncerty nás poctil svojou prítomnosťou aj na našom stretnutí, čomu sa veľmi tešíme. Po koncerte bolo pre našich hostí i domácich v zborovom dome pripravené agapé, ktoré je tiež stálou súčasťou tohto stretnutia. Je úžasné, že napriek rôznym rozdielom nás oslava Hospodina chválospevom spája v jedno. Veríme, že sa tak bude diať aj naďalej. Ďakujeme Pánu Bohu za všetky telesá, ktoré mohli vystúpiť, i za tie, ktorým sa to tento rok nepodarilo a prajeme hojne požehnania všetkým, ktorí s radosťou oslavujú meno Pánovo. Rovnako aj všetkým ochotným srdciam a rukám, ktoré toto stretnutie pomohli pripraviť aj zrealizovať.

Galéria k článku

Paulína Šofranková
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.