Na SEMfeste pili z prameňa Živej vody

Na SEMfeste pili z prameňa Živej vody

Štvordňový open air festival SEMfest ponúkol od 4.7.- 7.7.2019 popri Božom Slove a hudbe opäť množstvo seminárov, workshopov či športových aktivít a na východ Slovenska pritiahol približne 1000 mladých ľudí. Evanjelici zo všetkých kútov našej krajiny prišli po druhýkrát na futbalové ihrisko v obci Lenka pri Tornali.

Hlavným organizátorom bolo už tradične Spoločenstvo evanjelickej mládeže (SEM) v spolupráci s CZ ECAV Tornaľa a takisto obcou Lenka. Už týždeň pred festivalom prišlo množstvo dobrovoľníkov, ktorí obetovali svoj čas a energiu, aby pripravili priestor a podmienky pre svojich rovesníkov- účastníkov. Na futbalovej ploche tak mohlo vyrásť hlavné pódium, PUB stan s občerstvením, detský stan, diskusný či seminárový stan, ale aj RELAX stan, modlitebný stan a chýbať nemohol ani vodný futbal či skákací hrad pre najmenších.
Hlavnou témou tohtoročného SEMfestu bol p r a m e ň. Prameň vody, ktorým chce byť Ježiš Kristus v našich životoch. Môžeme ho sledovať aj v príbehu ženy Samaritánky (J 4, 1-42). 
"Je to téma, ktorá navádza na reflexiu života veriacich aj neveriacich. Ak si veriaci a miluješ Ježiša, tak (ne)máš čo riešiť. V Ježišovi máš všetko a On ti všetko dáva – riešiť už nemusíš nič. Na druhej strane ťa práve to, že máš Ježiša, vedie k aktívnemu a zodpovednému životu v rodine, v spoločnosti, v spoločenstve, v boji proti hriechu. Žiješ taký život? Ak si neveriaci či hľadajúci, príď. Veríme, že práve SEMfest môže byť miestom, kde nájdeš odpovede na mnohé otázky (nielen) viery." (semfest.sk)


V strede areálu postavili STUDŇU. Symbolizovala zdroj živej vody, ktorým je pre nás Ježiš Kristus.


Pozvanie na SEMfest 2019 prijal Jiří Kaleta z Českej republiky. V prvý večer bola reč o každodennej realite v podaní Jozefa Grexu ml. Ďalší večer hovorili o stretnutí s Ježišom, následne o premene a na záver zaznela výzva: Podeľ sa!

Počas záverečných služieb Božích v nedeľu 7.7.2019 dopoludnia bol kazateľom Slova Božieho zborový farár z Tornale Marcel Ištván. Ten vyzval mladých, aby prijali Boží dotyk a tiež uistenie, že Boh je tu pre nich. Pretože Ježiš na kríži zomieral za každého z nás a keď si toto uvedomíme, tak nemôžeme inak, len s vďakou prijímať to, čo nám ponúka. 


Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.