Na oslave 75. výročia SNP sa zúčastnil aj generálny biskup

Na oslave 75. výročia SNP sa zúčastnil aj generálny biskup

V roku 2019 sme si pripomenuli 75. výročie Slovenského národného povstania. Generálny biskup ECAV Ivan Eľko sa pri tejto príležitosti zúčastnil celoštátnych osláv v Banskej Bystrici. V múzeu SNP pri súsoší "Obete varujú" položil veniec padlým a hrdinom povstania. Nasledoval slávnostný program s príhovormi a hudobným programom. Poobede sa na počesť tohto dôležitého výročia uskutočnila vojenská prehliadka. S vďakou a úctou spomíname na hrdinov SNP.

Hlavnými organizátormi podujatia boli Úrad vlády SR, Ministerstvo obrany SR a Ministerstvo kultúry SR v spolupráci s Múzeom SNP. Do Banskej Bystrice prišli pamätníci a návštevníci z celého Slovenska.

Program sa začal preletom leteckej techniky Ozbrojených síl Slovenskej republiky a pietnym aktom kladenia vencov. Dopoludnie patrilo aj príhovorom najvyšších štátnych predstaviteľov.

Súčasťou osláv bola aj slávnostná vojenská prehliadka. Vojaci chceli takýmto spôsobom vzdať hold hrdinom, ktorí bojovali za rovnaké princípy a idey, ktoré sú dnes piliermi vojenských tradícií Slovenskej republiky – boj za mier, demokraciu, rovnosť a predovšetkým boj proti fašizmu.

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.