Modlime sa za sestry a bratov v Číne

Predstavitelia Svetovej rady cirkví vyzývajú k modlitbám za obete koronavírusu. Keďže karanténa vo Wu-chane a okolitých provinciách v Číne pokračuje, vedúci cirkví z celého sveta požadujú presnejšie informácie o novom koronavíruse a zároveň vyzývajú k solidarite s obeťami epidémie.

Generálny tajomník Svetovej rady cirkví, doktor Olav Fykse Tveit uviedol: „Ako súčasť ľudstva trpíme spolu s tými, ktorých zasiahlo toto nešťastie. Naše modlitby a myšlienky sa týkajú miliónov ľudí, ktorí boli infikovaní. Spomíname aj na osoby, ktoré zomreli, na ich rodiny a priateľov. Modlíme sa aj za zdravotníckych pracovníkov, ktorí nesebecky a denne pomáhajú obetiam.“ Doktorka Manhong Melissa Lin, zástupkyňa Čínskej kresťanskej rady a členka výkonného výboru Svetovej rady cirkví povedala: „Ceníme si modlitby a solidaritu, ktorú dostávame v tomto náročnom období. Kresťania v Číne sa aktívne zapojili do boja o prekonanie vírusu modlitbou. Veríme, že spoločným úsilím všetkých sektorov spoločnosti v Číne, s podporou medzinárodných spoločenstiev a milosťou Božou, prekonáme túto krízu.“ Mwai Makoka, výkonná riaditeľka programu Svetovej rady cirkví pre zdravie a liečbu uviedla, že popri intenzívnych modlitbách finančne podporujú aj rýchly vývoj liečebných postupov a očkovacích látok.

Predsedníctvo Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku sa pridáva v výzve. Modlime sa za ľudí postihnutých koronavírusom. Nezostaňme ľahostajnými a prosme mocného Pána Boha o pomoc pre celý čínsky národ, všetkých infikovaných a samozrejme obetavých zdravotníckych pracovníkov.
Ž 66,19 Ale Boh počul, povšimol si hlas mojej modlitby.