Medzinárodný cirkevný zbor má nového farára

V nedeľu 8. septembra 2019 bol v bratislavskom evanjelickom anglicky hovoriacom cirkevnom zbore inštalovaný na štvorročné obdobie farár Kyle E. Svennungsen. Do Bratislava International Church prišiel z ELCA, partnerskej cirkvi z USA.

Do úradu Pastora Kyla uviedli emeritný biskup Július Filo a reverend Viking Dietrich, regionálny zástupca Evanjelickej luteránskej cirkvi v Amerike (ELCA). Obrad inštalácie sa uskutočnil počas služieb Božích v tzv. Malom kostole v pôsobnosti cirkevného zboru Bratislava - Staré Mesto, kde sa anglicky hovoriaci zbor schádza každú nedeľu o 10:00.

Bratislava nie je pre brata farára Kyla Svennungsena neznáma. Pred šiestimi rokmi tu absolvoval ako študent Luther Seminary v St. Paul, Minnesota, ročnú kaplánsku prax. Po ukončení štúdia pôsobil v cirkevnom zbore St. Peter Lutheran Church v Praire du Chien v štáte Wisconsin. V auguste sa do bratislavského medzinárodnárodného cirkevného zboru vrátil, aby slúžil ako jeho farár počas nadchádzajúcich štyroch rokov.
„Medzinárodný zbor v Bratislave a bratislavská komunita v nás s manželkou zanechali pozoruhodný dojem, takže sme si boli istí, že bude pre nás česť sa jedného dňa vrátiť. Sme vďační, že nás Pán Boh povolal slúžiť tejto komunite a žiť na tomto výnimočnom mieste.“
Pastor Kyle a jeho manželka Anna spolu so svojimi dvoma chlapcami Odinom (4) a Espenom (1) žijú v Starom Meste aj so svojím zlatým retrieverom (pomenovanom po slovensky - Moja).

Ivana Jelen