Kongres o nádeji

Kongres o nádeji

V Bratislave sa uskutočnil najväčší teologický kongres v doterajších dejinách Slovenska. Jeho organizátorom bola Európska spoločnosť pre katolícku teológiu, ktorú po prvýkrát povedie Slovák prof. Miloš Lichner.

Až 240 účastníkov sa počas uplynulých štyroch dní venovalo téme nádeje: Má nádej starnúca Európa? Existuje nádej na vzájomné spolužitie príslušníkov viacerých náboženstiev? Majú nádej prenasledovaní kresťania či migranti, ktorí veria v lepšiu budúcnosť? Boli to len jedny z mnohých otázok, ktoré na podujatie priniesli 9 hlavní prednášajúci a viac ako 70 vedcov v sprievodnom programe.

Medzi účastníkmi bol aj biskup Západného dištriktu Ján Hroboň. Podľa docenta Bohdana Hroboňa, pôsobiaceho na TF TU, boli slovenskí teológovia práve kvôli bývalému režimu na celé desaťročia odstavení od kvalitných zdrojov a kontaktov a neboli vedení k poctivému výskumu. „Dnes však už nemáme výhovorku a vyrastajú nám odborníci, ktorých začína svetová teológia brať vážne. Tento kongres je toho svedectvom a verím, že bude aj silným stimulom do budúcnosti.“

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.