Ján Hroboň oslavuje 55 rokov

Vážený brat biskup Ján Hroboň.
Ako zlaté jablká na strieborných podnosoch je slovo povedané v pravý čas.  (Príslovia 25, 11)

Dnes sa z Božej milosti dožívaš 55 rokov života. Pri tejto príležitosti Ťa čo najsrdečnejšie pozdravujeme.

Poznáme Ťa ako dobrého kazateľa, ktorému záleží na tých, ktorí sú mu zverení do pastorálnej starostlivosti; ako biskupa milujúceho svoju cirkev; ako priateľa, ktorý stojí pri tých, čo hľadajú spravodlivosť, pokoj a zmierenie; ako brata, ktorý má pre svojich blížnych vždy pripravené slovo potešenia a povzbudenia. Slovo, ktoré zapaľuje vieru a nadšenie pre cestu za Pánom Ježišom Kristom. Slovo, ktoré aj napomína a posilňuje vo všetkom dobrom.

Dnes ďakujeme za dary, ktoré Ti Pán Boh dal, lebo sú požehnaním pre všetkých nás, pre celú našu cirkev. Zo srdca Ti spolu so všetkými ľuďmi dobrej vôle prajeme zdravie, múdrosť zhora, dar Ducha Svätého prinášať cirkvi Božie slovo, ktoré má moc spasiť duše a ktoré stavia človeka na pevný základ Pána Ježiša Krista. Srdečne pozdravujeme aj Tvoju manželku Máriu a celú Tvoju rodinu.

S láskou a úctou

Ivan Eľko, gen. biskup ECAV na Slovensku,
Renáta Vinczeová, zást. generálneho dozorcu, dozorkyňa ZD ECAV na Slovensku,
Peter Mihoč, biskup VD ECAV na Slovensku,
Ľubomír Pankuch, dozorca VD ECAV na Slovensku.