I. etapa obnovy na kostole v Slizkom

V roku 2019 Cirkevný zbor ECAV na Slovensku Budikovany pokračoval v prácach na kostole v Slizkom. Vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry SR vo výške 15 000 € a 5%-nému spolufinancovaniu Cirkevného zboru z celkovej sumy 32 268 € sme mohli realizovať projekt s názvom “I. etapa statického zabezpečenia krovu a stropu Evanjelického a. v. kostola v Slizkom podľa projektovej dokumentácie - HAVARIJNÝ STAV, „Kostol“, ÚZPF 1025/1, Slizké 23, 980 23 Teplý Vrch“, č. MK – 3786/2019/1.1.

Ešte v roku 2017 bola vypracovaná projektová dokumentácia statického zabezpečenia krovu a urobená výmena poškodených klampiarskych prvkov. Sme radi, že sa nám podarilo pokračovať v týchto prácach, ktoré boli nevyhnutné pre záchranu Národnej kultúrnej pamiatky.

Pre rok 2020 bol vypracovaný ďalší projekt na realizovanie II. etapy. Veríme, že s Božou pomocou budeme môcť pokračovať, a že po niekoľkých rokoch budeme môcť kostol znova využívať. Touto cestou sa chceme zároveň úprimne poďakovať rodinke Geckovej za to, že sa ku spoločným službám Božím môžeme dočasne stretávať práve v ich domácnosti.

Mgr. Terézia Gabčanová, námestná farárka - CZ Budikovany