Generálna oprava organu v evanjelickom kostole v Príbovciach dokončená!

Generálna oprava organu v evanjelickom kostole v Príbovciach dokončená!

„Kde je vôľa, tam je aj cesta. Kde je túžba a srdce, tam sa sny stávajú realitou.“ To boli úvodné slová zborového farára, Mareka Szabóa, v príhovore pri príležitosti besedy a koncertu pod názvom „Ako prebiehala rekonštrukcia“. Beseda sa konala 14.9.2019 o 17.00 hodine., teda v podvečer dňa, pred samotnou posviackou organu po jeho generálnej oprave.

Počas besedy zborový farár poďakoval všetkým darcom a prispievateľom finančných prostriedkov. Len vďaka ich podpore a štedrosti sa môžu opäť rozozvučať píšťaly príbovského organu v plnej kráse a harmónii. Zároveň poďakoval aj všetkým tým, ktorí sa rôznymi aktivitami už niekoľko rokov snažia o opravu organu, organizujú finančné zbierky, podporujú projekty s cieľom získať dostatok finančných prostriedkov na jeho  opravu.  Celkové náklady na generálnu opravu činia  už 36.300 €.
Mnohé sny a túžby, všetka snaha a námaha v našom cirkevnom zbore, s Božou pomocou, dospeli do úspešného záveru. Ďakujeme Pánu Bohu za tento deň, ale predovšetkým za to, že je týmto dielom vykonaný dobrý krok k zachovaniu dedičstva našich predkov a na jeho odovzdávaní budúcim generáciám. Nech sa mnohé srdcia pri tomto organe zachvejú oslavou Božieho mena!

Galéria k článku

Ľubomír Žila
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.