Gemer plesal na „Valentína“

Gemer plesal na „Valentína“

Noc zo 14. na 15. februára 2020 na pôde Gemerského seniorátu patrila 2. Seniorálnemu plesu Gemerského seniorátu, ktorý sa tento rok konal v priestoroch KD Gemerská Poloma. Okrem domácich Gemerčanov sme medzi sebou mohli privítať aj hostí od Bardejova a tiež z rôznych končín Rimavského seniorátu. Zišlo sa nás niečo vyše 100 a do tanca nám hrala gemerská hudobná skupina „Impulz“.

Celé podujatie začalo privítaním a organizačnými pokynmi br. seniora Rada Gdovina. Nasledovalo duchovné zamyslenie domáceho zborového br. farára Daniela Gdovina, po ktorom zazneli 2 piesne v podaní spevokolu miestneho Cirkevného zboru pod vedením manželky br. farára Ľubice Gdovinovej. Po tomto duchovnom občerstvení program pokračoval vystúpením Folklórneho súboru „Dolina“ z Gemerskej Polomy. Po úvodnom prípitku sa ples začal prvým tanečným kolom a v dobrej zábave i nálade sme mohli zotrvať až do ranných hodín.

Ples Gemerského seniorátu organizujeme predovšetkým preto, aby sme i naďalej budovali a posilňovali dobré vzájomné vzťahy a tiež vytvárali vzťahy nové. Robíme ho preto, aby sme sa v dnešnej hektickej a rýchlej dobe vôbec dokázali stretnúť a zísť. Tento ples robíme i preto, aby sme aj takýmto spôsobom „šli do sveta“ a vydávali svedectvo aj mimo priestor chrámu. Nuž a v neposlednej miere organizujeme tento ples aj preto, aby sme z jeho výťažku vedeli podporiť aktivity, ktoré ako Vnútromisijný výbor GES chceme v roku 2020 na pôde Gemerského seniorátu organizovať pre naše deti, konfirmandov, mládež, pre naše ženy – matky, mužov – otcov, ale aj pre našich seniorov.

Ďakujeme týmto všetkým sponzorom, ktorí prispeli do bohatej tomboly. Ďakujeme rovnako tak všetkým, ktorí nezaváhali a zakúpili si lístky na tento ples, čím nás ako seniorát podporili. Ďakujeme všetkým, ktorí boli ochotní priložiť ruku k dobrému dielu. Nuž a v neposlednom rade ďakujeme samotnému Pánu Bohu za Jeho požehnanie a pomoc pri organizovaní i zvládnutí celého podujatia. Už teraz sa tešíme na 3. Seniorálny ples …

Galéria k článku

Štefan Majerčák, Jana Ilčisková
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.