Ekumenická spomienka na všetkých svätých a zosnulých v Príbovciach

V piatok, 1.11.2019, sme si v Dome smútku v Príbovciach uctili Sviatok všetkých svätých a pamiatku zosnulých. Organizátormi tohto ekumenického stretnutia boli Občianske združenie „Nádej človeka“, Farský úrad Evanjelickej cirkvi a. v. Príbovce, Farský úrad Rímskokatolíckej cirkvi vo Valči a Obecný úrad v Príbovciach. Organizátori nadviazali na dobré vzájomné vzťahy oboch cirkevných zborov, podporujúc aktivity posilňujúce súdržnosť a spolupatričnosť ľudí rôzneho náboženského vyznania. Spoločná ekumenická spomienka v Príbovciach má už niekoľkoročnú tradíciu. Pripomíname si svojich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami, ale stále žijú v našich srdciach a spomienkach. Ticho v sále prerušil spev členov oboch cirkevných zborov a umocnil tak pietnu atmosféru, ktorú dotvorili aj prednesené slová básnika. Slovom Božím, modlitbami a kázňou poslúžili brat farár z Valče a domáca farárka z Príboviec.

Organizátori nadviazali na dobré vzájomné vzťahy oboch cirkevných zborov, podporujúc aktivity posilňujúce súdržnosť a spolupatričnosť ľudí rôzneho náboženského vyznania. Spoločná ekumenická spomienka v Príbovciach má už niekoľkoročnú tradíciu. Pripomíname si  tak svojich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami, ale stále žijú v našich srdciach a spomienkach. Ticho v sále prerušil  len spev členov oboch cirkevných zborov a umocnil tak pietnu atmosféru, ktorú dotvorili aj prednesené slová básnika. Slovom Božím, modlitbami a kázňou poslúžili brat farár z Valče a domáca farárka z Príboviec.

Ľubomír Žila