Ekumenická bohoslužba pripomenula Nežnú revolúciu

Ekumenická bohoslužba pripomenula Nežnú revolúciu

V kostole Bratskej jednoty baptistov sa 25. novembra 2019 konala ekumenická Bohoslužba pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie, ktorú pripravilo Ústredie ekumenickej pastoračnej služby v OS SR a OZ SR. Kazateľom bol plk. Marián Bodolló, generálny duchovný OS a OZ SR. Pozvanie prijal aj generálny biskup ECAV Ivan Eľko.

"Pán je Duch, a kde je Pánov Duch, tam je sloboda." 2. Kor 3, 17

Aj tento citát spojil členov Ekumenickej pastoračnej služby OS a OZ SR. Po privítaní v centre Bratislavy od kpt. Dávida Vargaeštoka, nasledovala pieseň Buď chvála Ti, Bože. Kajúcu modlitbu predniesol policajný duchovný npor. Milan Bartko. Po modlitbách väzenského pastora kpt. Stanislava Deptu a vojenského duchovného kpt. Petra Dragijského nasledovala kázeň generálneho duchovného plk. Mariana Bodolló na text z 1. knihy Samuelovej 17, 31-51. Vyslovil nádej a vieru, že ak sa Slovensko vráti ku skutočnému Slovu s veľkým S, ku vzkriesenému Ježišovi, opierajúc svoju silu o dvojkríž, ktorý máme v znaku, máme veľkú šancu s Božou pomocou zvládnuť všetky úlohy, ktoré pred nami stoja. Sloboda sa totiž nedá vyhrať, sloboda sa získava. Povzbudil všetkých bratov a sestry v ekumenickej pastoračnej službe, aby si boli istí, že vyhrajú nad zlým a nad jeho hrozbami. Diabol sa snaží preklínať a ponižovať, ale je čas, aby zistil, že je porazený. Naše víťazstvo nie je v tele, ale skrze mocného Boha. 

Služby Božie ukončili Modlitbou Pánovou, Áronovským požehnaním a piesňou Ó, svätý Bože, čuj naše hlasy. 

Po Bohoslužbe nasledoval ešte charitatívny koncert Natalie Sklarenko, na podporu detí, ktoré sú odkázané na pomoc iných. Výťažok použijú pre základnú školu v meste Mazar e Sharif v severnom Afganistane. 

Galéria k článku

Jana Nunvářová
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.