Pomoc Evanjelickej diakonie v čase karantény pokračuje

Pomoc Evanjelickej diakonie v čase karantény pokračuje

Ako spoločnosť už niekoľko mesiacov čelíme pandémii koronavírusu. Ochorenie COVID-19 nám takmer na dennom poriadku, v osobnom aj profesijnom živote, prináša výzvy a starosti, ktoré sme doteraz nepoznali. Poskytovanie sociálnych služieb má v tomto smere svoje jedinečné špecifiká, zvládnuť ich bolo výzvou. Po prvej vlne na základe empirických ukazovateľov môžeme skonštatovať, že v strediskách Evanjelickej diakonie sme ju zvládli veľmi dobre.

 Podarilo sa nám to aj vďaka pomoci nemeckého partnera Diakonie Württemberg a finančnej podpore Diakonie Katastrophenhilfe. Ešte pred všeobecne predpokladanou druhou vlnou, uvedené dve organizácie opätovne oslovili Ústredie Evanjelickej diakonie s ponukou na pokračovanie v spolupráci. Ponuka nás veľmi potešila a začali sme starostlivo zvažovať, ktoré ochranné prostriedky zakúpiť, nakoľko sa ukázalo, že toto ochorenie bude, ako sa hovorí, behom na dlhú trať. Jasnou voľbou boli preto germicídne žiariče určené na dezinfekciu ovzdušia a plôch. Ďalej rúška na viacnásobné použitie, jednorazové rukavice, potrebné pri každodennej manipulácií s klientom a tiež rýchlotesty. Aktuálne sú už všetky uvedené veci kúpené, pobalené a postupne distribuované do jednotlivých stredísk Evanjelickej diakonie.

Sme presvedčení, že aj vďaka tejto pomoci sa nám podarí zachovať vysoké hygienické štandardy a karanténne opatrenia, a tým aj tentokrát predísť nekontrolovateľnému šíreniu COVID-19 v našich zariadeniach.


Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.