Detský denný tábor v Pribyline

Detský denný tábor v Pribyline

Tretí júlový týždeň /13-19.7.2020/ sa Pribylinská evanjelická fara stala už po 5-krát miestom konania Detského denného tábora. Téma tábora nás tentokrát preniesla do čias, keď ešte nič nebolo, keď bol iba Boh. 27 detí vo veku 5-12 rokov, rozdelených do dvoch skupín, sa každý deň započúvalo do nového príbehu – najprv o stvorení sveta, potom o živote prvých ľudí v raji, v stredu o prvých súrodencoch, štvrtok o Enochovi a napokon o Noachovi a potope.

Bohatý program bol popretkávaný piesňami, tancom, hrami i tvorivými dielňami. Deti sa naučili ďalšie nové piesne, ktoré spievali s veľkou radosťou. Keďže majú radi pohyb a tanec, už po druhýkrát si pre nich Terezka pripravila tanček, tentoraz k piesni Priateľ miluje v každom čase. Pán Boh po tom, čo Adam s Evou zhrešili, ich musel v raji hľadať, a tak aj deti vo farskom dvore a jeho okolí hľadali najprv indície a napokon kľúč od pokladu. Svoju kreativitu a fantáziu využili všetci pri tvorení batikovaných tričiek.

V piatok sme spoločne navštívili Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline, kde sme sa preniesli tiež do histórie našich predkov. Nazreli sme do starej Evanjelickej školy i ďalších dreveníc. Previezli sme sa Považskou železničkou, ktorá je v prevádzke len od tohto leta. O to väčší zážitok to bol pre tých, ktorí do historického vláčika nastúpili po prvýkrát. Po chutnom obede v podobe pizze nás vo vstupnom areáli skanzenu prekvapili nablýskané autá, staré veteráni, ktorým deti nadšene mávali pri ich odchode. Opekačka s večerným programom bol krásnym zavŕšením tohto dňa.

Deti z tábora už tradične ukončili detský denný tábor svojim programom na nedeľňajších službách Božích, ktoré boli tentokrát slávnostné pri 400.výročí založenia Cirkevného zboru. Oblečení v batikovaných tričkách vydali silné svedectvom viery, ktorá rastie v ich srdiečkach.

Vďaka Pánu Bohu za všetko, čím nás počas tohtoročného detského denného tábora obdaril a požehnal!

Galéria k článku

Erika Pospíšilová
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.