Brat generálny biskup v Trenčianskych Stankovciach a posviacka starej školy po rekonštrukcii

Brat generálny biskup v Trenčianskych Stankovciach a posviacka starej školy po rekonštrukcii

1. adventná nedeľa, 29. novembra 2020, bola v Cirkevnom zbore ECAV na Slovensku Trenčianske Stankovce nielen začiatkom nového cirkevného roka, ale aj výnimočnou nedeľou tým, že pozvanie na Služby Božie prijal ako slávnostný kazateľ dôstojný brat generálny biskup ECAV na Slovensku Ivan Eľko s manželkou Evou. Na Službách Božích sa zúčastnil aj pán starosta Martin Markech s manželkou. 

Začiatok nového cirkevného roka bol spojený aj s posviackou starej evanjelickej školy pri kostole z roku 1783, ktorú sme z milosti Božej po roku zrekonštruovali aj vďaka obetavosti mnohých, ktorí priložili ruku k dielu, za čo znie veľká vďaka. 

"Na každom novom začiatku sa každý človek pýta, zvlášť v dnešnej dobe, ako a o koho sa oprieť v živote. Viďme, že Boh po nás neustále žiarlivo, žiadostivo túži a dáva nám čas aj v tomto období na to, aby sme nanovo počúvali ten starý príbeh Božej lásky k nám" povedal brat generálny biskup v kázni slova Božieho z Listu Jakuba 4. kapitoly. 

V rámci Služieb Božích bola prisluhovaná sviatosť Večere Pánovej so spoveďou, aby sme naplnili naše srdcia pokojom, v ktorom chceme prežiť naše nové začiatky. Boli to vzácne chvíle pre nás všetkých. Služby Božie boli obohatené piesňou zborového spevokolu a mládežníckou piesňou v podaní Sabínky Fraňovej. 

Práve prežitie spoločenstva viery pri piesňach, modlitbách a oslave Pána Boha za účasti brata generálneho biskupa, to všetko zanechalo v našich srdciach a mysliach povzbudenie k vytrvalosti vo viere v nášho silného Boha.

Galéria k článku

Rastislav Lendacký
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.