6 kandidátov zvládlo farársku skúšku

Dňa 3. 10. 2022  o 9.00 hod. sa na Generálnom biskupskom úrade konali farárske skúšky. Kandidáti sa podrobili pred komisiou Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku písomnej a ústnej skúške. Brat doc. doc. RNDr. Adrián Kacián, PhD. sa pre pracovnú zaneprázdnenosť ospravedlnil a poslal hodnotenie záverečných prác. Kandidáti zložili písomnú aj ústnu skúšku, uspeli v predpísaných predmetoch farárskej skúšky a obdržali svedectvo o vykonaní farárskej skúšky. Komisia pre farárske skúšky pracovala v zložení: Mgr. Ivan Eľko – Katechetika, Mgr. Ján Hroboň - Pastorálka, Mgr. Peter Mihoč – Homiletika, Mgr. Vladimír Ferenčík – Liturgika, prof. PhDr. Michal Valčo, PhD. – dogmatika, ThDr. PaedDr. Ján Hruška, PhD. – Cirkevné dejiny, doc. Mgr. art. Anna Predmerská – Cirkevná hudba, Mgr. Libor Bednár, PhD. – Etika, Mgr. Vladimír Ferenčík – Cirkevné právo.

Osvedčenie o absolvovaní farárskych skúšok obdržali:
Devečková Simona
Klinko Ivan
Lukáč Ivan
Sabol Samuel
Štefanidesová Ľubica
Púpala Filip

Novým ev. a. v. farárom úprimne blahoželáme a prajeme im, aby ich Pán Boh viedol svojou milosťou a hojne požehnával ich službu na vinici Pánovej.

Štefan Polák