32. konferencia Modlitebného spoločenstva ECAV 2023 v Kežmarku

Konferencia s témou: Pravda víťazí, sa snažila reflektovať našu súčasnú dobu s prekrúcanou vysokou hodnotou pravdy. Nielen v politike a mysliach ľudí, ale najmä v pravde ohľadne nášho spasenia!

Prvý deň bol rokovací, s výročnými správami. K Modlitebnému spoločenstvu sa hlási okolo 700 ľudí z našej cirkvi. Okrem nich je veľa sympatizantov a aj na konferencii sa prihlásilo niekoľko nových členov. Pozývame aj ďalších- poďte sa spolu s nami modliť za našu cirkev a aj našu spoločnosť!

Na začiatok nás privítal konsenior Tatranského seniorátu Michal Findra, v piatok večer nás Božím Slovom brat Emil Kroczek zo Sliezska.
Na druhý deň, v sobotu, pokračovali podnetné prednášky. Po biblickom úvode k modlitbám sestry farárky Evky Germanovej nasledovala prednáška Michala Findru: Ježiš votkaný do života, potom nasledovala prednáška Moniky Beňovej: Cirkev vyjdi zo svojich kostolov!
Popoludní nasledovali dve modlitebné skupinky plné úprimných prosieb za konkrétnych ľudí, našu cirkev, spoločnosť, ale aj za dianie vo svete. Potom sme pokračovali seminármi brata Stanislav Kocka, vedúceho Modlitebného spoločenstva: Ako žiť život plný Ducha svätého a Ondreja Kolárovského: Radostný život v smutnom svete. Večer sme si mali možnosť pozrieť svedectvo o Bohom požehnanom farárovi Vladislavovi Santariusovi, ktorého si Pán Boh použil k veľkému prebudeniu na Sliezsku (a aj u nás, na Slovensku), z ktorého hojného ovocia dodnes žnú ovocie obe naše cirkvi.
V nedeľu sme navštívili obidva nádherné kostoly v Kežmarku, artikulárny i nový. V novom sa konali bohoslužby aj s Večerou Pánovou, kázal brat biskup VD Peter Mihoč, spolu s ním liturgoval domáci brat farár Roman Porubän. Počas bohoslužieb sme boli prítomní aj pri krste malého Jakubka a večeru Pánovu spestril spev Lukáša Leščišina.

Konferencie sa zúčastnilo približne 100 ľudí z celého Slovenska.

Ľubomír Beňo