ŽENY V SKUTKOCH

Úloha a postavenie žien v prvej cirkvi

Spoločenstvo evanjelických žien v spolupráci so sestrou Zuzanou Vaľovskou (www.nezabudnitecitat.sk) pripravilo program online BIBLICKÉHO ŠTÚDIA.

SRDEČNE VÁS POZÝVAME objavovať biblické texty v spoločnej diskusii nad Božím Slovom, pri jeho čítaní a štúdiu!

Prvou knihou sú SKUTKY APOŠTOLOV.
Hoci to v názve vyzerá, akoby to bola čisto mužská záležitosť, nie je to celkom tak.
Preto bude toto štúdium zamerané predovšetkým na úlohu žien a ich postavenie v prvej cirkvi v rámci historického kontextu.
Spolu budete čítať a objavovať zaujímavosti pôvodného gréckeho textu a jeho presahov do súčasnosti.

TERMÍN: prvý štvrtok v mesiaci o 18:00
PRVÉ STRETNUTIE: 4. máj  2023 o 18:00

TRVANIE a periodicita: 12 stretnutí (raz za mesiac) v dĺžke 90 minút

CENA: 5 Euro za stretnutie