Spomienkový deň na prvú evanjelickú farárku

Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku a cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku Kokava nad Rimavicou pozývajú na spomienkový deň na prvú evanjelickú farárku na Slovensku Darinu Bancíkovú (100. výročie narodenia 31. 12. 1922 – 30.7. 1999 Kokava nad Rimavicou).

13. novembra 2022 sa o 10.00 hod. uskutočnia Služby Božie v priamom prenose RTVS na Dvojke. Nasledovať bude odhalenie busty Dariny Bancíkovej, ktorej autorom je akademický sochár Peter Meszároš, pred Evanjelickým kostolom o 11.40 hod.

O 14.00 hod. sa v miestnom kultúrnom dome uskutoční popoludnie spomienok na Darinu Bancíkovú. Generálny biskup ECAV Ivan Eľko privíta návštevníkov, hostí a všetkých záujemcov. Nasledovať bude prednášky na tému: CIRKEV A ORDINÁCIA ŽIEN (Miti Kováč) a PRENASLEDOVANÍ EVANJELICKÍ FARÁRI A FARÁRKY (Michal Zajden). V programe budú nasledovať OSOBNÉ SPOMIENKY NA DARINU BANCÍKOVÚ (Ľudmila Swanová) a BANCÍKOVÁ AKO KAMARÁTKA A SPOLUFARÁRKA (Daniela Horínková). Pieseň z Cithary Sanctorum zaspieva Katarína Bielčíková.