Slávnostné služby Božie spojené s odhalením pamätnej tabule v Modre-Kráľovej

V nedeľu 3. 11. o 10. 00 hod. sa v Evanjelickom cirkevnom zbore v Modre-Kráľovej budú konať slávnostné služby Božie so spoveďou a Večerou Pánovou na Pamiatku posvätenia chrámu.  Zároveň si pripomenieme pamiatku Daniela Neumanna, prvého evanjelického učiteľa v Modre-Kráľovej, ktorý sa veľkou mierou pričinil o vytvorenie samostatného evanjelického cirkevného zboru v Modre-Kráľovej, nezávislého od Modry. Pánovi učiteľovi Neumannovi bude po slávnostných službách Božích odhalená pamätná tabuľa na zrekonštruovanej fasáde bývalej evanj. školy na Národnej ul. 16. vedľa kostola. Popoludní o 15. 00 hod. sa v kostole uskutoční slávnostná akadémia so sprievodným slovom o pánovi učiteľovi Neumannovi a o histórii cirkevného zboru spojená s premietaním fotografií a s programom jeho členov všetkých vekových kategórií.
Daniel_Neumann_3_11_2019.pdf