Pozývame na 28. Ekumenickú bohoslužbu slova v Košiciach

Ekumenické spoločenstvo cirkví a náboženských spoločností na území mesta Košice pri príležitosti Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov bude sláviť 28. Ekumenickú bohoslužbu slova v pondelok 24. januára 2022 o 18:00 hod. v Kresťanskom centre Apoštolskej cirkvi na Bratislavskej ulici v Košiciach. Hlavným kazateľom bude biskup Apoštolskej cirkvi na Slovensku Mgr. Ján Liba.

Od 18. do 25. januára sa koná už viac ako 110 rokov Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Kresťania z rozličných  tradícií, vyznaní a kresťanských spoločenstiev na celom svete sa zhromažďujú, aby sa modlili za jednotu Cirkvi. Materiály pre tohtoročný ekumenický týždeň pripravila Rada cirkví Blízkeho východu s ústredím v Libanone. Inšpiráciou pre výber textov z Písma a liturgických textov im bola návšteva mudrcov, ktorí sa prišli pokloniť novonarodenému Kráľovi, ako je to opísané v Evanjeliu podľa Matúša 2,1-12, a zvlášť vo verši 2: „Videli sme na východe jeho hviezdu a prišli sme sa mu pokloniť.“

V nadväznosti na aktuálnu epidemiologickú situáciu a z dôvodu dodržania aktuálnej vyhlášky ÚVZ SR bude možné ekumenickú bohoslužbu sledovať prostredníctvom:

YouTube kanál: Ekuména Košice

YouTube kanál: Apoštolská cirkev Košice

V Košiciach na tohtoročnej januárovej ekumenickej bohoslužbe sa zúčastnia zástupcovia Ekumenického spoločenstva cirkví a náboženských spoločností na území mesta Košice: Apoštolská cirkev, Bratská jednota baptistov, Cirkev bratská, Československá cirkev husitská, Evanjelická cirkev a. v., Gréckokatolícka cirkev, Reformovaná kresťanská cirkev, Rímskokatolícka cirkev a Teologická fakulta Katolíckej univerzity.

ES vzniklo v roku 1994 a od roku 2000 má samostatnú právnu subjektivitu. Súčasným moderátorom je PaedDr. Dušan Havrila, PhD., farár Cirkevného zboru Evanjelickej cirkvi a. v. v Košiciach a zástupcom moderátora je doc. ThDr. Radoslav Lojan, PhD., dekan Teologickej fakulty Katolíckej univerzity v Košiciach.