Kantorsko-dirigentský kurz II.

Milí priatelia, otvárame prihlasovanie na Kantorsko-dirigentský kurz II. 1. – 3. septembra 2022 v Bratislave. Kurz organizuje Výbor cirkevnej hudby a hymnológie ECAV v spolupráci s Edukačno-misijným centrom ECAV.  Termín na prihlásenie je do 10. júla. Viac informácií v online prihláške.

Online prihlášku na kurz je potrebné odoslať do 10. júla 2022. Prihláška sa stáva právoplatnou až po zaplatení účastníckeho poplatku 20 €.
SK31 3100 0000 0040 4019 8419 (oficiálny účet EMC)
suma: 20 €
špecifický symbol: 5879014
správa pre prijímateľa: meno a priezvisko + Kantorský kurz II.

Po úhrade pošlite potvrdenie o zaplatení na adresu: orac@esspo.sk. V prípade, že Vám bude účastnícky poplatok  platiť cirkevný zbor, pošlite jeho názov spolu s potvrdením o zaplatení kvôli vystaveniu vyúčtovacieho listu.

Vzhľadom na charakter kurzu stanovujeme nasledovný počet účastníkov:
(max. 12 kantorov-začiatočníkov, max. 12 kantorov-pokročilých, max. 12 dirigentov = max. 36 účastníkov)

Ubytovanie bude zabezpečené v Školskom internáte Vranovská 2 Bratislava. Cena 1 noc/max. 15 €.
Ubytovanie zaplatí účastník priamo v ubytovacom zariadení, stravu a cestovné si platí každý účastník individuálne.

Na kurz si treba priniesť Evanjelický spevník. Každý kantor si pripraví 5 ľubovoľných chorálov na prekonzultovanie resp. nacvičené materiály z minulých kurzov. Kantori-pokročilí si môžu priniesť aj skladby, ktoré po konzultácii s lektorom môžu byť zahrané na koncerte (pozri program).
Dirigentom odporúčame priniesť vlastné skladby na prekonzultovanie.
Ostatné materiály dostanú účastníci od lektorov kurzov.

Tešíme sa na vašu účasť.

MgA. Janko Siroma, Ph.D. – odborný garant (predseda VCH a H ECAV)
kontakt: janko.siroma@gmail.com a tel. kontakt: 0915 331 940

ThDr. Matej Oráč, PhD. – technické zabezpečenie (koordinátor vzdelávacích aktivít EMC ECAV)