Gotická cesta otvorená a koncert v Štítniku

Združenie Gotická cesta a Cirkevný zbor ECAV Štítnik Vás pozývajú na podujatie Gotická cesta otvorená, ktoré sa uskutoční dňa 31.8.2019. V tento deň budú od 10:00 do 17:00 so sprievodcami otvorené vybrané gotické kostoly na Gemeri (evanjelické v Štítniku, Ochtinej a Koceľovciach a reformované v Slavci, Silici, Brzotíne a Plešivci).

Večer od 18:00 sa v gotickom evanjelickom kostole v Štítniku uskutoční koncert flautového kvarteta hudobníkov Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu v zložení Věra Rašková - flauta, Samuel Mikláš - husle, Júlia Urdová - viola a Michaela Čibová - violončelo. Predstavia Vám diela skladateľov J. S. Bacha, G. P. Telemanna, W. A. Mozarta a J. Podprockého. Vstupné je dobrovoľné.