Festival chrámovej piesne v Trnave

Trinásť spevokolov a približne tristo členov evanjelických spevokolov na jednom mieste. V Trnave sa bude súťažiť, budovať vzťahy ale najmä SPIEVAŤ. Festival „Chrámová pieseň“ čaká už 3. ročník. Všetci milovníci zborového spevu sú srdečne vítaní, 12. októbra 2019 v evanjelickom kostole v Trnave so začiatkom o 9:30.

Programová brožúra.pdf

Západný dištrikt ECAV na Slovenku a Výbor cirkevnej hudby a hymnológie ECAV na Slovensku pripravili už III. ročník FESTIVALU CHRÁMOVEJ PIESNE. Speváci sa stretnú aj pri príležitosti 100. výročia smrti M. R. Štefánika.

Na Festivale chrámovej piesne sa tešíme na spevokoly:
Krédo z Diakoviec,
Laudate z Bratislavy- Petržalky,
Letorast zo Senice- Čáčova,
Zvon z Trenčína,
Nádej z Veľkého Krtíša,
Spevokol pri CZ Trnava,
Stafides z Pezinka,
Spevokol pri CZ Nitra,
Mužský cirkevný spevokol z Brezovej pod Bradlom a
Petržalský lúč.

V nesúťažnej časti sa predstavia: Spevokol pri CZ Bratislava Legionárska, Spojený miešaný spevokol Hronsek a Zvolen a Ratolesť z Horných Zeleníc.

Súťažiť sa bude v kategóriách: miešané zbory, mužské zbory, ženské zbory a mládežnícke zbory. Hodnotiť bude porota v zložení: predseda- doc. Mgr. Ondrej Šaray, ArtD., členovia- Ing. Stanislav Tichý, DiS.art, Mgr. Jana Pastorková, ArtD.