DEŇ FARÁRSKYCH RODÍN VD V LIPTOVE

DEŇ FARÁRSKYCH RODÍN VD V LIPTOVE

Biskupský úrad VD ECAV na Slovensku v spolupráci so Spolkom Martina Rázusa a Cirkevnými zbormi Pribylina a Liptovská Kokava pripravuje DEŇ FARÁRSKYCH RODÍN, ktorý sa bude konať dňa 5. 8. 2023 (sobota) v Liptove a bude súčasťou trojdňového podujatia „Zore nad Kriváňom“.

SPOLOČNÉ STRETNUTIE s duchovným, neformálnym i športovým programom ako aj s chutným neskorším obedom začne na ev. a. v. fare v Liptovskej Kokave o 14. 00 hod.

Pred týmto spoločným stretnutím však ponúkame viacero variant využitia programu akcie „Zore nad Kriváňom“ primerané „možnostiam a schopnostiam“ Vašej rodiny.

A. Výstup na Kriváň (2495 metrov n. m.). Bude to organizovaný spoločný výstup pri príležitosti 250. výročia prvého zaznamenaného výstupu na Kriváň spišskonovoveským ev. farár a zároveň aj podnikateľom v baníctve Jonasom Andrejom Czirbesom. Je potrebné prísť na parkovisko „Tri studničky“ do 6. 30 hod. Okolo 7. hod. na Grúniku by bola odhalená Lavička cti na počesť padlých bojovníkov proti fašizmu, kpt. Rašu a kpt. Morávku. Výstup na Kriváň je náročnou vysokohorskou turistikou a trvá tam a späť cca 7 hodín. Je potrebné kvalitné oblečenie a obuv. Budeme radi, ak prijmete túto veľkú výzvu a na počesť nášho kolegu sa pripojíte k tomuto symbolickému spoločnému výstupu.

B. Návšteva skanzenu v Pribyline, kde je pripravená prehliadka skanzenu ako aj sprievodný program pre rodiny s deťmi. Zraz bude o 12. 00.

C. Individuálny program. Región Liptova ponúka veľké množstvo rôznych atraktívnych ponúk, ktoré môžete využiť aj na individuálny dopoludňajší program (Demänovské jaskyne, Važecká a Stanišovská jaskyňa, termálne kúpalisko AquaPark TATRALANDIA, vodná nádrž Liptovská Mara, Múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Expozícia Tatrín, Galéria P. M. Bohúňa v Liptovskom Mikuláši. Park Mini Slovensko v Liptovskom Jáne …). Môžete samozrejme využiť aj výlet do blízkych Vysokých či Nízkych Tatier.

Prihlasovanie na podujatie trvá do 30. 7. 2023 cez prihlasovací formulár: https://forms.gle/g6MEHcJoroQY4kuq7