Zomrel vzácny brat farár Ján Bakalár

Zomrel vzácny brat farár Ján Bakalár

Bratia a sestry, s hlbokým zármutkom, ale s nádejou na večný život vám oznamujeme, že Pán Boh dňa 22. 7. 2020 vo večerných hodinách po ťažkom a dlhom zápase s chorobou povolal svojho verného služobníka brata farára Mgr. Jána Bakalára vo veku nedožitých 61 rokov. Nech Hospodin potešuje pozostalú manželku aj deti s rodinami.

Pohrebná rozlúčka so zosnulým bratom sa uskutoční v sobotu 25. 7. 2020 o 12.00 hod. v Chráme Sv. Trojice v Prešove. Telesné pozostatky budú následne uložené na cintoríne v Kukovej. Pobožnosť pred pohrebom sa uskutoční v piatok 24. 7. 2020 o 18.00 hod. v Chráme Sv. Trojice v Prešove. Pozostalá rodina prosí, aby ste namiesto kvetín darovali finančné prostriedky pre CZ ECAV na Slovensku Prešov.

Ján Bakalár sa narodil v roku 1959 vo Vranove nad Topľou, pokrstený a konfirmovaný bol v Kukovej. V roku 1984 v Kukovej uzavrel manželstvo a v tom istom roku bol aj ordinovaný a to v Bratislave. Jeho prvým pôsobiskom bol CZ Prenčov, kde bol niekoľko mesiacov námestným farárom. Potom pôsobil v Batizovciach, kde bol najprv 5 rokov námestným a potom 3 roky zborovým farárom. Tu sa v roku 1994 stal aj seniorom TAS, vo funkcii bol však iba jeden rok, pretože v roku 1995 odišiel za farára do Prešova. V roku 2019 si na teologickej konferencii v Poprade pripomenul 35. výročie ordinácie a pri tej príležitosti mal aj krátky príhovor. 


Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.