Zomrel Ján Valenta

Oznamujeme evanjelickej verejnosti, že Pán života a smrti si povolal dňa 9. júna 2020 brata Jána Valentu vo veku 81 rokov. Brat Valenta bol od mladosti horlivým misijným pracovníkom na Legionárskej ulici v Cirkevnom zbore ECAV Bratislava, kde vykonával aj funkciu kurátora i presbytera. V Cirkevnom zbore ECAV Pukanec bol dlhé roky zborovým dozorcom. Istý čas bol aj členom niekdajšej generálnej rady našej cirkvi.

Celej jeho rodine: manželke Zdenke, dcéram: Daniele, Eve s rodinou, Janke a Marte, bratovi Danielovi s rodinou a sestre Anne so synom, vyslovujeme úprimnú sústrasť. Nech všetkých zarmútených teší sám Pán Ježiš – veď On hovorí (J 12, 46): Ja, svetlo, prišiel som na svet, aby nezostal v tme nikto, kto verí vo mňa.