Vyšlo ďalšie číslo mesačníka slovenských evanjelikov a. v. Cirkevné listy

Dvojčíslo 7-8/2019 prináša štúdiu prof. ThDr. Dušana Ondrejoviča na tému Za spravodlivosť, mier a záchranu stvorenstva, výber z diela Josefa L. Hromádku, pojednanie o pojme autenticity so stálym zreteľom ku Kierkegaardovi, ale aj štúdiu k formovaniu puritánskeho myslenia a učenia, pokračovanie článku k dejinám evanjelickej školy v Sobotišti, či recenziu knihy S. Greenblatta s názvom Príbeh o Adamovi a Eve z perspektívy literárneho vedca.

V tomto dvojčísle Cirkevných listov môžete načrieť aj do tvorby Juraja Tranovského v piesni „Aj, divná moudrost, dobrota“, ktorá je zaujímavá uchopením teológie Večere Pánovej a nezabúdame ani na pravidelnú rubriku prof. Jaroslava Uhela, ArtD, v ktorej tento raz predstaví zvony, ich funkciu a význam.
Zostavu štúdií a príspevkov aj tentokrát otvára homília, tentokrát o nevšednom stretnutí človeka s Bohom.
Veríme, že Vás ponuka Cirkevných listov osloví a prajeme príjemný čas pri ich čítaní.