Vyšlo ďalšie číslo Cirkevných listov 9-10/2020

Bez poznania hladu by sme si nevážili nasýtenie, bez poznania únavy by sme neocenili odpočinok, bez vojny mier, bez choroby zdravie. Aj takto konkrétne je možné vysvetliť filozofický koncept o zložitej protirečivej povahe vecí, o jednote a boji protikladov, ktorých myšlienkovým otcom je Herakleitos z Efezu. Celý koncept je však známejší vďaka obrazu plynúcej rieky, do ktorej nie je možné vstúpiť dvakrát. Všetko totiž plynie. Panta rhei.

Všetko plynie. Táto myšlienka sprevádzala aj prípravu a vydanie ďalšieho dvojčísla Cirkevných listov. Lebo aj keď sa život vplyvom ďalšej a silnejšej vlny epidémie ochorenia COVID-19 spomaľuje a istým spôsobom aj zastavuje či zatvára, predsa len ho zastaviť nemožno.

Aktuálne dvojčíslo Cirkevných listov prináša okrem blahoželaní jubilujúcim spolupracovníkom Cirkevných listov prof. ThDr. Dušanovi Ondrejovičovi a prof. ThDr. Jurajovi Bándymu ďalšiu štúdiu zo série na pokračovanie k Evanjeliu podľa Matúša, tento raz pod názvom Aj keby ostali len omrvinky. V čase reformácie ponúkame zaujímavý pohľad na Martina Luthera a jeho postoj k epidémii moru v 16. storočí. Nájdete v ňom tiež zamyslenie k tretiemu Božiemu prikázaniu, ktoré v čase zatvorených kostolov naberá celkom nové kontúry, dokončenie štúdie o biblických hudobných nástrojoch, recenzie na zaujímavé publikácie Apokalypsa Daniel a Príbeh Lutherovej reformácie na území Bratislavskej stolice, pieseň zo starých kancionálov, a tiež príspevky k pravidelnej rubrike výtvarný portrét. Prajeme príjemne strávený čas pri ich čítaní!